15 лютого 2019 Metro Exodus вийшло в світ.

Metro Exodus є шутером від першої особи з елементами survival horror і стелс-екшн. Дії відбуваються на постапокаліптичних просторах колишньої Російської Федерації, де гравець мусить давати собі раду з новими небезпеками світу й брати участь у боротьбі проти мутованих істот, а також вороже налаштованих людей. Гравець володіє арсеналом вогнепальної та іншої зброї, яку можна покращувати. У грі подано суміш лінійних рівнів і відкритих локацій, доступних для розсліду гравцем. Також є динамічна система погоди, цикл дня й ночі, зміна пір року в міру того, як просувається історія.

Дії Metro Exodus відбуваються 2035 року на постапокаліптичній Землі, зруйнованої внаслідок ядерної війни більше 20 років тому, 2013 року.

Metro exodus
Metro exodus

Гра продовжує історію позитивної кінцівки Metro: Last Light, прийняту за канон. Головний герой — Артем із групою рейнджерів, які вижили, ордена «Спарти» вирушає в подорож із метрополітену Москви модифікованим паротягом «Аврора» і їде далеко на схід шукати нове місце для життя в постапокаліптичній Росії. Історія починається з суворої ядерної зими й відбувається протягом одного року. Інший персонаж гри, який повернувся з попередніх ігор і книги «Метро 2035», — Ганна, яка тепер є дружиною Артема.

У дебютному трейлері гри, представленому на виставці E3 2017, використано ремікс треку «In The House — In A Heartbeat» композитора Джона Мерфі із саундтрека до фільму «28 днів потому». 27 липня 2017 року композицію з трейлера опублікував видавець Deep Silver у відкритий доступ на Spotify, SoundCloud і YouTube.

Metro Exodus розробляє українська компанія 4A Games на оновленому ігровому рушії 4A Engine. Розробляти гру почали 2014 року у двох офісах 4A Games, розташованих у Слімі (Мальта) та Києві (Україна). За словами творчого директора проекту Андрія Прохорова, гра поєднує в собі типовий ігровий процес серії Metro й деякі елементи «S.T.A.L.K.E.R.: Тінь Чорнобиля».

Прем’єра Metro Exodus на виставці E3 2017, стала несподіванкою для більшості гравців і в цілому анонс гри був сприйнятий позитивно. Тому Хоггинс з газети «The Daily Telegraph», назвав Metro Exodus одним з найбільш захоплюючих, нових анонсів” на всій виставці, так само, як і Ендрю Хейворд з журналу Stuff і Сем Прелл з GamesRadar. У той же час журнал PC World поставив Metro Exodus друге місце в десятці кращих ігор для ПК з представлених, а журнал Wired визнав трейлер гри одним з кращих з показаних.

Перед виходом гри розробники пообіцяли що гра матиме повноцінну офіційну українську локалізацію.[1] На відміну від їх попередніх двох ігор з серії «Metro», ця гра була локалізована українською самими розробниками без залучення зовнішніх суб-підрядників зі студії Шляфбитфтраф.

У релізній версії від 15 лютого 2019 року української локалізації не було. У своєму інтерв’ю українському гейм-виданню PlayUA у 2018 році розробники обіцяли, що постараються закінчити її до релізу але попередили що скоріше за все українська локалізація запізниться на кілька тижнів і буде доступна лише з першим патчем гри.

Якщо Вам сподобалась публікація, поділіться нею!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *