WordPress: Вирішуємо завдання з допомогою плагінів

Що таке плагіни WordPress

Плагіни — це чи не найнебезпечніша хвороба початкуючих власників сайтів на WordPress. Ледь зареєструвавши ресурс, багато вебмастера шукають в «Яндексі» статті типу «100500 кращих плагінів для WordPress». Вони встановлюють десятки розширень. Чому це негативно впливає на розвиток ресурсу? Справа не в уповільненні роботи сайту, хоча надмірне число плагінів може викликати таку проблему.

Питання полягає в концентрації уваги і зусиль власника сайту. Замість створення і публікації якісного контенту він годинами шукає плагіни, встановлює їх і налаштовує. Такий вебмастер не бачить лісу за деревами: він забуває, що потрібні плагіни для вирішення конкретних практичних завдань.

Щоб успішно розвивати сайт, користуйтеся плагінами з обережністю. Встановлюйте розширення тільки тоді, коли хочете вирішити конкретну задачу. За допомогою плагінів ви можете вирішувати наступні завдання:

-Забезпечення безпеки сайту.
-Боротьба зі спамом.
-Технічна оптимізація ресурсу відповідно до вимог пошукових систем.
-Підвищення функціональності і юзабіліті ресурсу.

Забезпечення безпеки за допомогою плагінів

Ваш сайт піддається двом глобальним загрозам. Перша — це ви самі. Прагнення до досконалості та інновацій може змусити вас піти на ризиковані експерименти з кодом і програмами, які можуть призвести до втрати інформації. Захиститися від цього можна з допомогою плагінів, створюють резервні копії сайту.
Друга загроза — це несанкціонований доступ до ресурсу. Зловмисники можуть намагатися отримати доступ до вашого сайту, щоб встановити на нього шкідливий код або просто вкрасти його.

Мова скріншотів RU

Щоб регулярно створювати резервні копії сайту, скористайтеся одним з наступних модулів:

-WP-DB-Backup
– WPBackup Bank
-BackUpWordPress
-UpdraftPlus Backup and Restoration

Щоб встановити вибраний плагін, увійдіть в меню «Плагіни – Додати новий». Введіть назву розширення в поле пошуку в правому верхньому кутку і натисніть «Enter». Також ви можете завантажити плагін з сайту розробника і встановити його за допомогою функції «Завантажити плагін» у верхній частині екрана адміністративної панелі.

Натисніть кнопку «Встановити плагін».

Після установки активувати плагін. Тепер ви можете налаштувати параметри резервного копіювання. Виберіть меню «Інструменти – Резервне копіювання». Також ви можете зайти в меню налаштування через розділи управління «Плагіни – Встановлені – Tools – Backup».

В розділі «Таблиці» параметрів поставте галочку навпроти опції «Виключити спам-коментарі». В розділі «Налаштування резервного копіювання» виберіть спосіб збереження архіву. Наприклад, ви можете отримувати на свою електронну адресу. В розділі «Розклад резервного копіювання» виберіть періодичність створення архіву. На першому етапі розвитку ресурсу ви можете робити резервну копію раз в тиждень.

Щоб захистити сайт від несанкціонованого доступу, скористайтеся одним з плагінів:

-Whitelist IP Limit For Login Attempts
-Jeba Limit Login Attempts
-Limit Login Attempts
-iThemes Security
-Simple Security Firewall

Наприклад, встановіть і активуйте Jeba Limit Login Attempts. Цей плагін заблокує IP зловмисника на 30 хвилин після трьох невдалих спроб авторизації в адміністративній панелі. Так ви захиститеся від брутфорсинга: злому сайту шляхом підбору пароля.

Як боротися зі спамом з допомогою плагінів для WordPress

Не дивуйтеся, якщо відразу після реєстрації сайту на ньому будуть з’являтися коментарі з рекламою віагри і верстатів для різання металу. Спам-ботів ніколи не сплять. Базовий захист від них забезпечує коректна настройка «движка». А додаткові укріплення ви можете створити за допомогою плагінів:

-Akismet
-SABRE
-Antispam Bee
-Antispam by Clean Talk (за додаткову плату)

Встановіть активувати плагін Akismet. Перейдіть по зазначеній на ілюстрації посиланням, щоб отримати API ключ.

На сторінці, що відкриється, введіть реєстраційні дані. Виберіть відповідний тариф. Для некомерційних проектів і особистих блогів доступний план з нульовою вартістю.

Введіть особисті дані, за допомогою повзунка встановіть нульову вартість використання плагіна. Зверніть увагу ще раз, безкоштовно плагін можна використовувати лише некомерційним проектам.

Натисніть кнопку Continue, скопіюйте отриманий код і вставте його у відповідне поле на сторінці налаштувань плагіна.

Оптимізація сайту згідно вимог пошуковиків

З допомогою SEO-плагінів ви можете забезпечити відповідність сайту на WordPress технічним вимогам пошукових систем. Зокрема, додаткові модулі вирішують наступні завдання:

-Створення та оновлення карти сайту
-Канонізація URL
-Оптимізація title сторінок
-Автоматична генерація мета-даних сторінок
-Блокування індексації дубльованого контенту
-Створення мікророзмітки сторінок

Щоб вирішити ці завдання, ви повинні встановити по одному SEO-модулі з трьох груп: програми для створення карти сайту, програми для технічної оптимізації ресурсу і програми для створення мікророзмітки. Для створення карти сайту використовуйте один з наступних модулів:

– Google XML Sitemaps
– Simple WP Sitemap
– Google Sitemap

Встановіть і активуйте вибраний плагін, наприклад, Google XML Sitemap. Для налаштування плагіна перейдіть в меню «Налаштування – XML Sitemap».

Початківцям вебмайстрам краще залишити налаштування за замовчуванням. Після активації плагін створив карту сайту, додав її адресу у файлі robots.txt і приготувався повідомляти пошукові системи про оновлення ресурсу.

Якщо ви вважаєте себе досвідченим вебмайстром, можете змінити налаштування плагіна. У розділі «Додаткові сторінки» ви можете вручну включити в карту сайту URL, які не були включені в неї автоматично. В розділі «Пріоритет статті» визначте спосіб обчислення пріоритетності індексування вмісту. У розділах «Змінити частоти» і «Пріоритети» ви можете рекомендувати пошуковим роботам найбільш пріоритетні вашу думку типи вмісту. ‘

Для технічної оптимізації ресурсу скористайтеся одним з наступних модулів:

-All in One SEO Pack
– WordPress SEO by Yoast
-SEO Pack Platinum

Встановіть і активуйте вибраний плагін, наприклад, All in One SEO Pack. Використовуйте налаштування за замовчуванням, якщо ви тільки знайомитеся з WordPress. Якщо ви вважаєте себе просунутим вебмайстром, можете змінити деякі налаштування SEO-модуля. Для цього виберіть меню «Інструменти SEO» в консолі «движка».

Зверніть увагу на наступні параметри:
У розділі «Основні налаштування» приберіть прапорець навпроти пункту Use Schema.org Markup. Ви плануєте розмічати сторінку з допомогою окремого плагіна.

Якщо в якості головної ви використовуєте сторінку записів, в розділі «Налаштування головної сторінки вкажіть title, description і keywords. Якщо в якості головної використовується статична сторінка, встановіть прапорець у полі «Включити», як зазначено на ілюстрації.

В розділі «Налаштування для вебмайстра» уведіть код верифікації ресурсу в кабінеті для вебмайстрів Google. Для цього додайте в «Інструменти для вебмайстрів» новий ресурс, виберіть альтернативні методи верифікації. Скопіюйте частина коду HTML, зазначену на ілюстрації.

Вставте її у поле «Інструменти вебмастера Google» на сторінці налаштування плагіна.

Збережіть параметри плагіну. В кабінеті для вебмайстрів натисніть кнопку «Підтвердити».
Для розмітки сторінок, скористайтесь одним із наступних модулів:
Зв’язка WPSSO і WPSSO JSON. Перший плагін базовий, а другий являє собою розширення. З допомогою базового рішення на сайт можна додати розмітку Open Graph. З допомогою другого з допомогою JSON-LD реалізується розмітка Schema.org.
WP SEO Structured Data-Schema. За допомогою даного плагіна на сайт можна додати кілька типів розмітки Schema.org, включаючи Article, BlogPosting і Review. Розмітка реалізується з допомогою JSON-LD.
Плагін Schema App. За допомогою цієї програми на сайт можна додати різні типи розмітки Schema.org. Вона реалізується через JSON-LD. Безкоштовна версія підтримує базові типи розмітки. Також розмітку можна реалізувати з допомогою онлайн-генератора Schema.org JSON-LD Generator.

Встановіть і активуйте плагіни WPSSO і WPSSO JSON. В консолі на сторінці налаштувань плагінів в розділі Essential Settings вкажіть інформацію про сайт, а також відомості для розмітки Open Graph. Не міняйте інші налаштування.

Перейдіть в розділ Schema Markup. У полі Website Alternate Name вкажіть назву сайту. В полях Organization Logo Image URL і Organization Banner URL вкажіть URL логотипу і банера сайту. Ці зображення можуть використовуватися на сторінці пошукової видачі.

За допомогою випадаючого меню виберіть базовий тип розмітки сторінки записів блогу, статичної головної сторінки, сторінок рубрик, авторів і результатів пошуку. Вам потрібні наступні типи: Blog, Website, CollectionPage, ProfilePage і SearchResultsPage відповідно.

Виберіть тип розмітки сторінок публікацій, статичних сторінок медіафайлів. Для сторінок записів підходять типи розмітки Article і BlogPosting. Який з них вибрати? Це залежить від формату публікацій у вашому блозі.
Тип розмітки BlogPosting — похідне Article. Крім BlogPosting, до подробиць Article відноситься тип розмітки News Article або «Новина». Тобто BlogPosting містить всі семантичні дані розмітки Article.
Використовуйте тип BlogPosting, якщо публікуєте невеликі замітки, особисті спостереження і враження. Використовуйте тип Article, якщо публікуєте огляди, аналітичні статті, керівництва. Ось приклад: для публікацій в блозі «Текстерры» підходить тип розмітки Article, а для щоденника Катерини Безіменної в ЖЖ підходить тип BlogPosting.
Для статичних сторінок медіафайлів вкажіть тип розмітки WebPage.

Після збереження налаштувань плагін буде автоматично додавати на сторінки сайту вибраний тип розмітки. У тому числі семантичні дані з’являться на існуючих сторінках. Переконатися в

Що робити, якщо ви публікуєте матеріали різного типу: лонгриды, невеликі замітки і новини? У цьому випадку для кожної публікації краще вибрати відповідну розмітку. Замість надбудови WPSSO JSON скористайтеся плагіном WP SEO Structured Data-Schema.
Після установки і активації плагіна на сторінці редагування постів з’явиться додатковий розділ. З його допомогою можна вибрати тип розмітки і вказати структуровані дані.

Що робити, якщо ви публікуєте матеріали різного типу: лонгриды, невеликі замітки і новини? У цьому випадку для кожної публікації краще вибрати відповідну розмітку. Замість надбудови WPSSO JSON скористайтеся плагіном WP SEO Structured Data-Schema.
Після установки і активації плагіна на сторінці редагування постів з’явиться додатковий розділ. З його допомогою можна вибрати тип розмітки і вказати структуровані дані.

Недолік плагіна полягає в необхідності вказувати дані для розмітки до кожної публікації вручну. А до переваг можна віднести підтримку додаткових типів розмітки, наприклад, Review, Product і Aggregate Ratings. Безкоштовна версія WPSSO JSON не підтримує ці типи.

Підвищити функціональність і юзабіліті

Підвищувати функціональність і юзабіліті можна і потрібно постійно. Як зазначалося вище, деякі власники сайтів на WordPress так захоплюються цим процесом, що встановлюють десятки і навіть сотні плагінів. Щоб уникнути цієї помилки, починайте підвищення функціональності і поліпшення юзабіліті не з плагінів, а з визначення проблем і завдань, які ви хочете вирішити.
Наприклад, якщо ви хочете створити інтернет-магазин на WordPress, знайдіть плагіни для електронної комерції. Якщо ви вважаєте, що стандартна система навігації недостатньо зручна для користувачів, знайдіть плагіни, з допомогою яких можна додати на сторінки сайту хлібні крихти, а також посилання на подібні матеріали. Також за допомогою плагінів можна додати форму швидкого зв’язку із власником сайту, вивести в сайдбарі список найбільш активних коментаторів, демонструвати відвідувачам форму підписки і вирішувати інші задачі.
Почніть поліпшення юзабіліті з латинізації URL сайту. Навіщо це потрібно? Зверніть увагу на посилання, яку CMS генерує за замовчуванням. У ній є кириличні літери.

Скопіюйте URL і вставити його в коментарях на сайті або в текстовому редакторі.

Посилання залишаються одним із чинників ранжирування сайтів, тому вам необхідно займатися природним линкбилдингом. Повірте, у користувачів різко зменшується бажання посилатися на вас, коли замість зручною і зрозумілою людині посилання доводиться публікувати якісь крокозябры.
Цю проблему можна вирішити за допомогою Cyr to Lat Enhanced або аналогічного плагіна. Для цього досить встановити і активувати вибраний модуль.

Тепер все URL вашого сайту виглядають по-людськи.

Якщо у вас ще збереглося гостре бажання покращувати сайт, додайте на його сторінки кнопки шерінгу соціальних мереж. Цю задачу можна вирішити різними способами, в тому числі за допомогою плагінів.
Встановіть активувати плагін «Поділитися». На сторінці налаштувань плагіна в консолі виберіть соціальні мережі, кнопки яких будуть відображатися під постами. Також виберіть зовнішній вигляд блоку «Поділитися». Збережіть зміни.

Приступайте до найголовнішого

Ви створили і розбудували сайт на WordPress і навчилися публікувати контент. Тепер вас чекає сама важка і відповідальна робота. Щоб сайт був ефективним, ви повинні регулярно створювати якісний і корисний для аудиторії контент. Можливостей «движка» достатньо для реалізації практично будь-якого проекту: від інформаційного ресурсу до інтернет-магазину.

За матеріалами  Блогу про Інтернет маркетинг .

Якщо Вам сподобалась публікація, поділіться нею!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *