WordPress – повне керівництво для новачків

В інформаційну епоху навіть взуттєвим майстерним складно конкурувати за клієнтів без присутності в інтернеті. Але не кожен бізнес вирішується створити веб-сайт: звертатися в студію дорого, а робити самостійно складно. Втім, вихід є. З цієї статті ви дізнаєтеся, як створити сайт на WordPress. За допомогою покрокового керівництва ви самі зробите якісний і функціональний інтернет-ресурс, придатний для залучення і конвертації трафіку.

Чому WordPress

WordPress — найпопулярніша система управління контентом (CMS). За даними Web Technology Surveys, на цьому «движку» станом на 2015 рік працює 23,8 % від загального числа існуючих сайтів, а також 60,4 % сайтів, що використовують CMS. Нижче перераховані основні причини популярності WordPress: Безкоштовний «движок». CMS WordPress поширюється по відкритому ліцензійною угодою (GNU GPL). Ви можете вільно використовувати цей продукт в будь-яких цілях, включаючи комерційні. Практично необмежені можливості. За допомогою WordPress ви можете створити інтернет-магазин, особистий блог, корпоративний сайт, інформаційний портал, галузевий ресурс, галерею мультимедіа. Кажете, WordPress підходить тільки для особистих блогів? Ви помиляєтеся. WordPress використовують The New Yorker, Reuters, TechCrunch, Республіканська партія США, Fortune і багато хто інші великі ЗМІ, корпорації та організації. Чорт, навіть Rolling Stones і Snoop Dogg оцінили цей «движок». Гнучка настройка зовнішнього вигляду і функціональності. Власникам сайтів на WordPress доступні платні і безкоштовні шаблони, за допомогою яких можна кастомизировать зовнішній ресурс. А з допомогою плагінів ви можете вирішувати технічні завдання, забезпечувати необхідну функціональність сайту. Простота адміністрування. Щоб працювати з WordPress, вам не потрібні спеціальні знання. Принципи роботи з «движком» зрозумілі на інтуїтивному рівні. Можливість створити сайт і опублікувати перший контент протягом 5 хвилин. Звичайно, вам доведеться витратити набагато більше часу, щоб перетворити шаблонний продукт у щось нове і цікаве. Але на першу публікацію ви витратите не більше 5 хвилин. Ну що, вирішили зробити сайт на WordPress? Тоді переходьте до покрокового керівництва.

Крок № 1: як вибрати хостинг і зареєструвати домен

Якщо у вас некомерційний проект, вибирайте безкоштовний хостинг. Наприклад, ділитися зі світом фотографіями котиків або вести щоденник молодого бодібілдера можна на платформі WordPress. Адреса вашого сайту буде виглядати так: primer.wordpress.com. Якщо ви реалізуєте комерційний проект, наприклад, створюєте тематичний блог, корпоративний сайт або плануєте заробляти з допомогою ресурсу будь-яким способом, вибирайте платний хостинг. Не забивайте собі голову вивченням і порівнянням технічних характеристик хостингу, наприклад, розміром дискового простору, завантаженням каналу і т. п. Повірте, у перші місяці, а то й роки існування сайту для нормальної роботи вам буде достатньо можливостей, які надає середньостатистичний хостер. Тому зверніться у відділ продажу надійної компанії, що надає послуги хостингу, опишіть свої потреби і виберіть з допомогою консультанта відповідний тарифний план. Щоб вибрати надійного хостинг-провайдера, вивчіть рейтинги та відгуки. Якщо у вас немає на це часу, скористайтеся послугами однієї з перерахованих нижче компаній: -Reg.ru. -Beget. -Fozzy. -Hyperhost.ua -і т.д. Google Вам допоможе. Зареєструвати домен вам також допоможе хостер. Досить придумати доменне ім’я, переконатися, що воно вільно, і оплатити реєстрацію.

Наступні рекомендації допоможуть вам вибрати вдале доменне ім’я: Вибирайте доменне ім’я, частково або повністю збігається з назвою сайту. Наприклад, для сайту «Однокласники» хороші доменні імена — це odnoklassniki.ru або ok.ru. Зрозуміло, що ім’я vk.com цього ресурсу не підходить. Використовуйте максимально коротке доменне ім’я. Власникам смартфонів складно ввести в рядок браузера довгий адресу. Тому краще використовувати ім’я vk.com, ніж vkontakte.ru. Переконайтеся, що обраний адресу сайту легко запам’ятовується і має сенс. Як ви зрозуміли, власники «Однокласників» не випадково вибрали коротка назва ok.ru, а не ass.ru, вибачте за грубий приклад. Вибір доменної зони не впливає на технічні характеристики ресурсу або позиції в пошуковій видачі. Однак теоретично цей параметр може впливати на довіру аудиторії. При інших рівних користувачі охочіше вірять сайтів з адресою vasya-pupkin.ru або vasya-pupkin.com чим ресурсів типу vasya-pupkin.wordpress.com або vasya-pupkin.blogspot.com. Тому для комерційних проектів намагайтеся вибирати домени верхнього рівня, наприклад, .com, .info, .org, .net, .ru, .ua, .by і т. п. Зверніть увагу на що з’явилися нещодавно домени першого рівня, наприклад, .club .guru, .ninja, .expert та інші.

Крок № 2: як встановити WordPress

Після купівлі хостингу і реєстрації доменного імені ви можете встановити WordPress. Зверніть увагу, деякі хостинг-провайдери пропонують тарифні плани з передвстановленою CMS WordPress. Якщо ви вибрали один з них відразу переходьте до третього кроку керівництва. Якщо ви придбали хостинг без встановленого «движка», дотримуйтесь інструкцій: Перейдіть на сайт WordPress і скачайте дистрибутив. Скріншоти зроблені з російськомовної версії. Тепер всі версії WordPress підтримують українську мову.

Створіть базу даних на сервері. Для цього скористайтеся відповідним меню в особистому кабінеті на сайті хостинг-провайдера.

Перейменуйте файл wp-config-sample.php в wp-config.php. Відкрийте його за допомогою текстового редактора і вкажіть хост, назва бази даних, ім’я користувача і пароль бази даних. Детальніше про редагування файлу wp-config.php читайте тут. З допомогою FileZilla або іншого FTP-клієнта завантажте файли WordPress в папку httpdocs.

Встановіть WordPress. Для цього перейдіть за посиланням vash-site/wp-admin/install.php. Заповніть необхідну інформацію: вкажіть назву сайту, ім’я користувача, пароль, електронну пошту. Вкажіть, чи пошукові системи індексувати ресурс.

Якщо ви все зробили вірно, то побачите наступне повідомлення:

Тепер ви можете увійти в панель адміністрування і приступити до налаштування сайту.

Крок № 3: виберіть відповідну тему для WordPress

Шаблон або тема WordPress відповідає за зовнішній вигляд і функціональність ресурсу. Іншими словами, за допомогою теми ви можете кастомизировать сайт на стандартному «движку». Вибрати підходящу тему вам допоможуть наступні питання і відповіді: Який шаблон краще вибрати: звичайний або адаптивний? Якщо ви не плануєте окремо створювати мобільну версію сайту, обов’язково вибирайте шаблон з адаптивною версткою. Завдяки цьому ваш сайт стане mobile-friendly і не постраждає в результаті будь-яких мобільних армагеддон. Краще вибрати безкоштовне або платне тему? Якщо ви тільки починаєте працювати з WordPress, краще виберіть платний шаблон. Розробники платних тим зазвичай регулярно оновлюють, а також надають покупцям інформаційну підтримку. Крім того, платні шаблони використовуються рідше. Купуючи або замовляючи створення теми, ви зменшуєте ймовірність зробити шаблонний сайт. Яка тема краще: російськомовна або англомовна? Якщо ви пишете російською мовою, вам потрібна російськомовна тема. Ваші читачі хочуть бачити текст «Читати далі» і «1 коментар», а не «Read more» і «1 comment». Однак тут не все однозначно. Якщо у вас є час і бажання покопатися в коді або заплатити за це фахівцям, зробіть фінт вухами: знайдіть підходящу англомовну тему і русифицируйте її. Навіщо? У вас набагато більше шансів знайти відмінний англомовний шаблон, який не використовують ваші колеги і конкуренти, ніж відшукати унікальну російськомовну тему. Де взяти англомовний шаблон для WordPress? Вам допоможе Google. Введіть у пошуковий рядок запит «templates for wordpress». Якщо хочете заощадити, додайте до нього чарівне слово «free».

Щоб перевірити потрібну тему в справі, її необхідно встановити. Це можна зробити так: Скачайте дистрибутив з сайту розробника.

В адміністративній панелі виберіть меню «вигляд – Теми – Install a theme».

На сторінці установки вкажіть шлях до дистрибутиву. Натисніть кнопку «Install».

Активуйте тему. Увійдіть в меню «Вигляд – Теми, виберіть потрібний шаблон і натисніть кнопку «Активувати».

Ви встановили та активували потрібний шаблон. Тепер приступайте до налаштування «движка» і теми.

Крок № 4: як налаштувати CMS WordPress і тему

На цьому етапі вам необхідно приділити увагу базових настроювань системи управління контенту, які доступні без установки додаткових плагінів. Також вам слід налаштувати тему. Зверніть увагу, налаштування шаблонів відрізняються. Пам’ятайте, якщо ви вибрали англомовну тему, її необхідно русифікувати. Ви можете доручити це фахівцеві або виконати необхідні дії самостійно. Про самостійної русифікації шаблону читайте нижче. Налаштовуємо CMS WordPress Увійдіть в адміністративну панель WordPress і виберіть меню «Налаштування». Вкажіть необхідні дані в кожному розділі налаштувань: У розділі «Загальні» вкажіть назву та короткий опис сайту. Ця інформація буде відображатися для користувачів. В полях «Адреса WordPress» і «Адреса сайту» вкажіть URL вашого ресурсу. Виберіть часовий пояс, формат дати, мова сайту. Залиште поле «Членство» порожнім, так як на першому етапі розвитку ресурсу на ньому захочуть реєструватися тільки боти і зловмисники.

В розділі «Написання» виберіть необхідні параметри. На початку роботи вам підійдуть стандартні налаштування форматування, головною рубрики і формату записів. Якщо ви хочете публікувати нотатки через електронну пошту, введіть необхідні дані: адресу сервера, порт, логін і пароль. Проте новачкам краще публікувати пости в адміністративній панелі WordPress. Обов’язково вкажіть хоча б один надійний сервіс стеження за оновленнями в розділі «Сервіси оновлення». У цьому випадку «движок» буде автоматично повідомляти пошукові системи про публікації нових матеріалів. Наприклад, виберіть сервіс http://rpc.pingomatic.com/. Збережіть зміни.

У розділі «Читання» вкажіть, що має відображатися на головній сторінці сайту. Якщо ви створюєте блог, на головній повинні бути останні записи. Як приклад зверніть увагу на блог відомого маркетолога Хайді Коен. Якщо ви створюєте сайт зі статичними сторінками, то на головній повинна відображатися одна з них. У цьому випадку створіть статичну сторінку «Блог», на якій будуть відображатися пости. Вкажіть, скільки записів відображати на одній сторінці і в стрічках RSS. Виберіть відображення у стрічці анонсів статей. Якщо ви з якоїсь причини в даний час не хочете, щоб шукачі індексували ваш сайт, поставте галочку у відповідному полі.

В розділі «Налаштування обговорення» виберіть відповідні параметри. У більшості випадків вам підійдуть стандартні налаштування. Приділіть увагу полям «Модерація коментарів» і «Чорний список». Ви можете вказати ознаки, за якими коментарі будуть перед публікацією поставлені в чергу на модерацію або опиняться в списку «Спам».

В розділі «Медіафайли» залиште налаштування за замовчуванням. В розділі «Постійні посилання» виберіть структуру посилань на ваші матеріали. Наприклад, посилання може включати назву посади і дату публікації чи тільки назву посади. Також ви можете додати префікси для посилань на категорії.

Налаштовуємо тему Ви пам’ятаєте, що кожен шаблон має власні налаштування. Опис налаштувань теми Aldehyde допоможе вам зрозуміти закономірності і налаштувати вибраний вами шаблон. В консолі WordPress виберіть меню «вигляд – Налаштувати». Приступайте до налаштування: У розділі Title, Tagline & Logo завантажте логотип, вкажіть назву та короткий опис сайту.

У розділі Main Slider ви можете вибрати налаштування слайдера. Не поспішайте витрачати на це час. Краще не використовуйте слайдер взагалі. По-перше, він робить ваш сайт більш важким. По-друге, він вважається елементом, недружнім до мобільних пристроїв. У розділі Design & Layout можна налаштувати зовнішній вигляд і макет сайту. Ви можете вибрати відображення записів у блозі в одну, дві або три колонки. Також у вас є можливість вибрати ширину сайдбара або відключити сайдбар для всіх або деяких сторінок. Також ви можете використовувати користувальницькі таблиці стилів і вказати довільну інформацію в футері. В розділі «Кольору» виберіть колір фону, назви та короткого опису сайту. У розділі Google Web Fonts можна вибрати інтернет-шрифти від Google. C допомогою розділу Social Icons вкажіть посилання на ваші профілі в соціальних мережах. У розділах «Зображення заголовку» і «Фонове зображення» ви можете завантажити і вибрати відповідні фото. Пропустіть розділи «Віджети» і «Статична домашня сторінка». Статичну сторінку ви вже налаштували, а віджети краще налаштовувати не в меню теми, а в меню WordPress. Для цього виберіть розділ «Зовнішній вигляд – віджети». У лівій частині екрана ви бачите доступні віджети. Перенесіть необхідні елементи в сайдбар або футер сайту способом drag-and-drop. Налаштуйте віджети і збережіть зміни.

NB! Не перевантажуйте сайдбар віджетами. Залиште ті з них, які дійсно потрібні користувачам. Наприклад, подумайте, чи потрібні вашим читачам блоки «Мета», архів, хмара міток. У розділі «Зовнішній вигляд – меню» настроювання меню сайту. Дотримуйтеся такого алгоритму дій: Назвіть меню та натисніть кнопку «Створити меню». Додайте в меню потрібні сторінки верхнього рівня. В настройках сторінки виділіть текст посилання, який буде відображатися в меню. В настройках вкажіть, що CMS повинна автоматично додавати в меню нові сторінки верхнього рівня. Виберіть області теми, в яких буде відображено меню.

Пропустіть розділи «Заголовок», «Фон» і «Install a Theme». Виберіть меню «вигляд – редактор» і приступайте до українізації теми. Але про ц-е в іншій статті.

   Завантажити міні-керівництво в pdf-форматі

За матеріалами сайту Слайдик. Блог про інтернет – маркетинг

Якщо Вам сподобалась публікація, поділіться нею!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *